KOPRČANI UNOVČILI VLOGO FAVORITA

Ajdovci so se drugič zapored podali na gostovanje. Tokrat v Koper, kjer jih je pričakala močna ekipa ”kanarčkov”, ki letos še ni oddala točke.

Zmagoviti niz Koprčanov se nadaljuje tudi na začetku druge četrtine sezone. Obe ekipi sta sicer poletno vstopili v tekmo in si pripravili kar nekaj zrelih priložnosti. Razlika je bila v tem, da so Koprčani vse svoje izkoristili, sinovi burje pa so bili v zaključku premalo natančni. Kar dvakrat sta se iz oči v oči  z vratarjem Grljem znašla Moussa Bolte in Nik Masten, a v obeh primerih nista izkoristila svojih velikih priložnosti. Na drugi strani pa sta se dobro v kazenskem prostoru Primorja znašla Štromajer in Fatič, ki sta premagala vratarja Nabergoja v 9. in 30. minuti. Za lepo prednost ob polčasu je v 40. minuti še enkrat zadel stari znanec prvoligaških zelenic Jaka Štromajer.

Kmalu po prihodu iz slačilnic je za Primorje znižal zaostanek Žan Podgoršek, končni izid 4 : 1 pa je za Koper postavil Glavaš, ki je bil uspešen iz enajstmetrovke.

Primorje je s tem porazom padlo na peto mesto, prihodnji vikend, ob 15.30, pa na domačem igrišču gosti Adrio iz Mirna.